Menu Zavřeno

Když se finančně nevede

Nejspíše každý zdravě uvažující jedinec usiluje o to, aby v životě vždy dokázal obstát i po finanční stránce. Tedy aby měl vždy alespoň tolik finančních prostředků, jež stačí na pokrytí aspoň těch nejpodstatnějších výdajů, jež se životem civilizovaného člověka souvisí.

Ten, kdo nechce problémy, tak usiluje o to, aby si vydělal dost na to, co bude muset hradit, a aby měl nejlépe ještě aspoň nějakou tu korunu navrch pro případ, že by se někdy něco zkomplikovalo a bylo třeba utrácet víc, než bylo zamýšleno.

Jenže ani navzdory maximálnímu úsilí se nedá vždy zabránit tomu, že se někdo do dočasných finančních problémů dostane. Protože život každého z nás obsahuje celou řadu proměnných, člověk není vždy odkázán jenom na sebe, ale ovlivňují ho i jiní, a tak zkrátka někdy příjmy nestačí na uspokojení všech potřeb. A pak se to musí vyřešit nějakým třeba i naprosto neortodoxním způsobem.

čtyři eura

Když člověku peníze dojdou, musí si je tento tudíž někdy třeba i půjčit.

Jenže od koho? Na koho se obrátit se žádostí o půjčku, když se člověk ocitne ve složité finanční situaci?

Pokud je na tom dotyčný už docela špatně, má dejme tomu jenom zanedbatelné příjmy, záznamy v registrech dlužníků a další potíže podobného charakteru, jenom tak mu někde nepůjčí a tento je tudíž nejednou odsouzen k dlouhému hledání někoho, kdo by mu byl ochoten pomoci.

A tím dost možná i jediným pomocníkem se může nakonec stát nebankovní sektor a zde nabízená nebankovní hypotéka.

čas jsou peníze

U takové nebankovní hypotéky je totiž pravidlem, že se tu libovolným způsobem využitelné půjčené finanční prostředky získávají díky nezbytnému dání nějaké nemovitosti do zástavy. A díky té je tu natolik značná pravděpodobnost řádného splácení, že se tu půjčuje i za docela výhodných podmínek, i rychle, i bez důkladného prověřování žadatelů a s velice individuálně nastavitelnými podmínkami splácení. Což je zárukou toho, že tu uspěje kdekdo. A mnozí tu jsou tak zbaveni ekonomických těžkostí.