Menu Zavřeno

Když začínáte s rybařením

Víte, co je nejpříjemnější na amatérském rybaření? To, že nejste limitován věkem! Vy můžete začít s tímto hobby, kdykoliv se Vám zachce! Stačí trochu teorie, alespoň dva rybářské pruty s navijákem a vlascem a můžete zkusit své štěstí. Když budete mít společníka, který Vám poradí s výběrem rybářského náčiní, budete na tom ještě lépe!
rybářské pruty
Vzpomínky můžete převést na realitu
Možná jste v dětství chodil na ryby s otcem, který Vám na klacek přivázal vlasec s háčkem, usadil návnadu a pak jste dlouhé hodiny seděli u vody a mohli jste sedět mlčky, nebo probírat ta chlapská témata. Vzhledem k tomu, že jste s největší pravděpodobností nic nechytil, Vás tento lov ryb příliš nenadchl. No jo, ale nastal čas, kdy jste si na tu dobu vzpomněl, a protože jablko nepadá daleko od stromu, zatoužil jste po rybářských prutech a po té pohodě, kterou jste tenkrát nedokázal ocenit!

Vybírejte s rozmyslem
Pokud Vám po otci nezůstala žádná, nebo jen poničená výbava, musíte navštívit odborníky a poradit se, jaký rybářský prut bude nejlepší. Rozhodně si ale něco z dob rybaření Vašeho otce pamatujete. Zvláště to, co je na dobrém rybářském prutu nejdůležitější.

· Prut musí být pružný a musí snést dostatečnou zátěž pro Vaše úmysly.
· Měl by být lehký, abyste s ním nebojoval při nahození, či jiných akcích.
· Měl by mít příjemnou a pevnou rukojeť, aby Vám nevyklouzl hned po záseku.
· Více oček je vítaným doplňkem pro dobře zakončenou akci.
· A hlavně musíte vědět, jestli chcete muškařit, nebo chcete rybářský prut na vláčení.
čtyři rybářské pruty
Rybářský prut je základním pilířem, na kterém stojí úspěšné rybaření. Všechno ostatní jsou jen doplňujícími pomůckami, které zkušený rybář využívá pro dobrý lov.

Váš otec by se dneska tetelil blahem, kdyby si šel koupit rybářský prut. V jeho době takový výběr rozhodně nebyl. Dnes je takových možností, že si sám asi nevyberete. Obchod navštivte raději s někým zkušeným, nebo si nechte poradit od prodejců, kteří sami rybaří.