Menu Zavřeno

První pomoc při velkém stresu

Každý z nás by si asi přál, aby byl jeho život úplně bez stresu. Bohužel, toto přání je zcela nemožné. Stres přijde do života každého z nás. A to z nejrůznějších důvodů. Práce, škola, rodina, vztahy, děti. Anebo úplně z jiných příčin. Každopádně, stresu se bohužel zcela nemůžete vyhnout. Přemíra stresu ale není zdravá. Měli byste si pro to hlídat, abyste se mu nevystavovali příliš dlouhou dobu. Ne vždy to samozřejmě můžeme ovlivnit. Některé věci, které nám stres způsobují, zkrátka nemůžeme oddělat ze svého života. Proto se alespoň pojďme podívat na tipy, které vám pomohou redukovat váš stres.

Sport

Sportem ku zdraví. Tak se to alespoň říká. A něco na tom opravdu bude. Sport nám pomáhá nejen k našemu fyzickému zdraví, ale také ke zdraví psychickému. Pokud cítíte přemíru stresu, sport je spolehlivý způsob, jak alespoň na chvíli vypnout vaši hlavu, na nic nemyslet http://www.ditevitano.cz/jak-na-to-nemyslet-zamilujte-se-2/ a tím snížit působení stresu. Může vyzkoušet jakýkoliv sport. Není důležitý druh, ale to, aby vás to bavilo.

sport

Bylinky

Bylinky nám mohou pomoci se spoustou problémů. A to včetně toho, pokud cítíme velký stres. Můžeme si zakoupit bylinky ve formě vitamínových doplňků, anebo třeba ve formě čaje, který si dáme v okamžiku, kdy cítíme, že jsme pod velkým stresem. Skvělý mě na toto třeba třezalkový čaj. A bylinkami působícími proti stresu jsou třeba meduňka, bazalka, chmel, mučenka, kozlík lékařský nebo levandule.

levandule

Hudba

Máte rádi hudbu? Mě jen málo lidí je, kteří by ji rádi neměli. Hudba vám může pomoci se spoustou problémů, i když se vám to může zdát nemožné. Pokud se ale cítíte vystresovaně, pusťte si své oblíbené písničky na vysokou hlasitost, a jen tak relaxujte. Uvidíte, že vám vaše oblíbená hudba dokáže pomoci se stresem. Poslech vaší oblíbené hudby dává totiž mozek signál vašemu odborům, a ty začnou vylučovat ty takzvané šťastné hormony.