Menu Zavřeno

Řiďte se těmito radami a módní policie se bát nemusíte

Silonové ponožky v sandálech jsou jasný prohřešek proti dobrému vkusu. Na co dalšího si ale při oblákání a pořizování oblečení dát pozor, abychom si neuřízli ve společnosti ostudu? Řiďte se následujícími radami a žádné faux pas vám nehrozí.
Džíny jsou nadčasové
 
Zrádné legíny
Těžko si lze představit pohodlnější kousek oblečení. Dokážou se ale postarat i o to, aby se za námi na ulici všichni otáčeli s ne zrovna obdivnými pohledy. Řeč je o legínách. Pozor si dávejte na ty v tělových odstínech obzvláště pokud nejste zrovna šlang. Přemýšlejte také nad vhodným spodním prádlem. Všechno ostatní, než tanga by mělo být naprosté tabu. Pokud máte navíc krátké tričko nebo halenku dbejte na to, aby se vám tento kousek oblečení nikde nezařezával a rozhodně ne v rozkroku.
 
Noste vše padnoucí
Zalíbila se vám úžasná halenka za ještě lepší cenu ve výprodeji, ale není vaše velikost? Neberte ji, ani kdyby vám ji nabízeli zadarmo. Jedině ve správně padnoucím oblečení budete vypadat skvěle a budete se tak i cítit. Malé oblečení může zdůraznit to, co by mělo být skryto. Velké vás opticky rozšíří. Pozor si dejte také při výběru podprsenky. Neexistuje trapnější moment, než když si schováváte na ulici prsa zpátky do špatně zvolených košíčků. Tomuto už se snad vyrovnají jedině tanga v horším případě zadek, který vám při sednutí vykoukne z kalhot.
 
Více je více
Opatrnosti bychom měli dbát při nošení kousků s odhaleným poprsím nebo sukní krátkého střihu. Buďte raději elegantní než nahá. Nemusíte se vyhýbat sexy oblečení úplně, rozhodně ale nekombinujte mini sukni s příliš hlubokým výstřihem. Na triko nad pupík, které bylo hitem v 90. letech, raději úplně zapomeňte. Kraťasy, ze kterých spodem vykukuje polovina pozadí, raději věnujte na charitu.
Nezapomeňte na vhodné doplňky
 
Starejte se
Udržujte své oblečení nejen čisté. Dejte si také pozor, aby nebylo oblečení v rozkladu. Pozor na džíny prošoupané v rozkroku, ale i na nohavicích. Samozřejmostí jsou zašité díry, pokud se ovšem nejedná o takto navržené oblečení. Pozor si dejte na špinavé a okopané boty. Vyhněte se také zápachu. Pokud máte pocit, že vám prádlo při praní zatuchlo, raději jej dejte znovu do pračky. S tím si parfém neporadí. Nošení funkčního oblečení si nechejte opravdu jen na sport. Zápach, který se z něj line, když se zpotíte, bývá dost svérázný.