Menu Zavřeno

Zábradlí je součástí většiny schodů


Zábradlí je téma na delší vykládaní, ale mi to shrneme jen v pár bodech. Říkáte si, že je to nesmysl, že o zábradlí se nedá nic povídat? Tak to se vás pokusíme vyvést z míry. Zábradlí můžeme mít dva druhy, teď vás asi napadlo jaké. Jedno je interiérové, které máte uvnitř domu, budov a dalších prostor a pak máme venkovní, které jsou kde jinde než venku. Venkovní zábradlí můžete mít na venkovních terasách v druhém patře vašeho domu, kde se nachází krásná prostorná terasa. Je to jistota, že z terasy nikdo nespadne na trávník nebo do bazénu, který máte venku na zahradě.

zábradlí na schodiště

Ovšem nemusí to být zábradlí jen u terasy nebo balkónu, můžete ho mít i u schodiště, které vede na zahradu nebo do spodní části zahrady, kde se nachází sklep. Možností je mnoho a ne každý si všímá svého okolí. Když se oprostíme od domu, jsou to zábradlí, které vedou do podzemních chodeb k vlakovým nástupištím, nebo zábradlí u schodů, které vede pod most, kde pokračuje cesta. Je jich mnoho a my si řekli jen pár možností. Jsou všude tam, kde se svažuje terén a vy se potřebujete dostat nahoru nebo dolu. Většinou v doprovodu schodů je i schodiště pro přidržování. Není toho zrovna málo že?

zábradlí na schodiště

Teď něco o zábradlí, které můžete mít v interiéru domu a budov. Někomu to ani nedochází, ale i panelové domy mají zábradlí na schodišti. Některé mají výtahy, které jsou obklopeny schodištěm se zábradlím. Jiné budovy mají jen schodiště. Určené k tomu abyste se mohli dostat do dalších pater budovy. Ať už se jedná o kanceláře nebo různé firmy. Všude, kde jsou schody, jsou i zábradlí. Je to forma ochrany, abyste nemohli spadnout dolů a něco si udělat. Stejně tak slouží k přidržování, které pomáhá malým dětem nebo starším lidem, kterým už chůze dělá nějaký ten problém. Zábradlí je jednou s daných norem, které musí u schodiště být. Bez něj by se to neobešlo.