Menu Zavřeno

Dopřejte si krásnou pleť i v pokročilém věku.

Kolagen… toto slovo se dnes v souvislosti s krásnou pletí skloňuje velmi často. Ale není to pouze obličej, kde Vám účinky kolagenu přinesou viditelné změny, kůže bude pružná a bez vrásek. Tato látka pozitivně ovlivňuje i vlasy, nehty, klouby, kůži celého těla, čím brání vzniku celulitidy, a celkově pomáhá zpomalit projevy stárnutí. Skoro třicet procent bílkovin v těle tvoří kolagen, jeho tvorba po 25. roce života ale razantně ubývá, proto je vhodné jej do těla začít dodávat. V dostání je ve formě pilulek, tekutiny i prášku, nejpřínosnější je ovšem kolagen v prášku či tekutý, protože je zde nejvyšší koncentrace této látky.

Množství kolagenu v těle se mění.

Zároveň s potravinovými doplňky je ale jako u všeho i zde vhodná prevence, protože zdravý životní styl bez cigaret, alkoholu, s dostatkem pohybu i odpočinku může produkci kolagenu v těle také velmi pozitivně ovlivnit. Uměle vyrobený kolagen můžeme rozdělit na hovězí, rybí a vepřový. Hovězí a vepřový kolagen se využívá především pro klouby a šlachy, rybí pak pro pleť, vlasy a měkké tkáně. V těle organizmů se kolagen vyskytuje až ve třiceti typech, každý se hromadí v jiné části těla a má jiné funkce. Aby kolagen působil co nejúčinněji, je důležité jej dodávat do těla v co nejmenších částicích, kolagenových peptidech, které se získávají hydrolýzou.

Pro ženy i muže

Mluvíme pak tedy o hydrolizovaném kolagenu. Jeho účinky pak můžete znásobit kombinací s vitamínem C, aloe vera, kyselinou hyaluronovou, zinkem, acerolem či biotinem. Pokud chcete na své pleti vidět co největší účinky, je třeba brát kolagen ve vyšších dávkách, což nám umožňuje například již zmíněný kolagen v prášku. Ten pouze každý den rozpustíte ve vodě a vypijete. Kolagenem není možné se předávkovat, proto se nebojte jej brát podle potřeb Vašeho těla a pleti, doporučené množství kolagenu je totiž individuální podle Vaší hmotnosti a stavu pleti. Vyzkoušejte tuto zázračnou látku a již po pár dnech uvidíte výrazné změny k lepšímu!