Menu Zavřeno

Probuďte v sobě ducha Vánoc

Na vánoční svátky se těší téměř každý z nás. Je to pohádkový čas kdy je vše zahaleno mírem, láskou, rodinnou atmosférou a příjemným těšením na nové zážitky. Mnoho lidí však tvrdí, že v posledních letech se Vánoce stali až příliš materialistické. A je to pravda. Lidé jsou schopni utrácet i desetitisíce za dárky pro své okolí. Dokonce se vyskytují případy, kdy si lidé na dárky berou nemalé půjčky. Přitom Vánoce by opravdu neměly být primárně o dárcích.

větvičky

Jak si můžeme navodit tu správnou vánoční atmosféru?

Vyzdobte si dům

Možná vám to na těch pár týdnů přijde zbytečné, ale nic nevykouzlí vánoční atmosféru tak, jako když se vrátíte do krásného vyzdobeného domu, který přímo dýchá Vánocemi. Nemusíte vymýšlet žádné složité a drahé zdobení. K atmosféře přispěje už jen krásně nazdobený vánoční stromeček. Dejte do oken lucerničky nebo vánoční svícen, zapalte si adventní věnec a na stůl můžete třeba umístit vánoční větve do vázy. Kouzelně také vypadá, pokud umístíte po domě řetězy se světýlky. V noci, kdy se rozsvítí, to působí opravdu magicky.

Dělejte vánoční aktivity s rodinou

I ty nejběžnější aktivity, které se pojí k Vánocům, vykonávejte se svou rodinou nebo blízkými. Dodá vám to tu správnou vánoční náladu a bonusem bude příjemný čas strávený s rodinou. Zapojte je do vánočního úklidu. Můžete si k tomu pustit vánoční koledy nebo vánoční film, aby vám to lépe utíkalo. Upečte společně cukroví a společně ho i nazdobte. Nevadí, když nebude dokonalé. Důležitější je, jak vzniklo. Ozdobte společně vánoční stromeček, s partnerem balte společně dárky…uvidíte, že i z drobností si na Vánoce uděláte nezapomenutelné vzpomínky.

Vánoce

Nasajte vánoční atmosféru venku

Vánoce se odehrávají v rodinném kruhu v teple domovů, ale Vánoce na vás čekají i venku! Pokud budete mít štěstí, a bude venku sněhová nadílka, vezměte děti, sáně a vyrazte sáňkovat. To koneckonců můžete udělat i bez dětí. Je to stejná zábava v dospělosti, jako v dětství. Vyrazte si zalyžovat, dát si někde ve stánku horký svařák, navštivte vánoční trhy, nebo se jen tak projděte městem a kochejte se vyzdobenými výlohami, vánočním osvětlením a vánočním shonem kolem vás.