Menu Zavřeno

Epilovat či depilovat


Nepříjemné chloupky na nohou či rukou a ne a ne se jich zbavit. Obzvláště ty, které mají tmavší vlasy, se s tímto problémem potýkají takřka celý život. Zbavit se nežádoucích chloupků je možné díky dvěma metodám, jednou je depilace a tou druhou epilace .

chlupatý yeti

I když se podle názvu může zdát, že se jedná o jednu a tu samou proceduru, rozdíl zde přeci jen je.

Co umí depilace?

Ať se jedná o jakoukoliv metodu, je velice důležité, zda je příjemná, nebolí a hlavně, netrvá zbytečně dlouho. Depilace určitě patří k těm zákrokům, které nejsou bolestivé a nezaberou ani spoustu času. Co se tedy stane? Ochlupení je odstraněno tak, aby nebylo vidět, jeho kořínky pod kůží jsou však zachovány. Dosáhnete tak kýženého cíle, ale samozřejmě to není natrvalo. Je to tedy spíše metoda pro chvíle, kdy potřebujete okamžitý výsledek, navíc kůže po tomto zákroku nezůstane zarudlá ani podrážděná. Bohužel po několika málo dnech začnou chloupky opět růst a celý proces tak musíte zopakovat. Je pravdou, že dnes máte možnost používat různé pomůcky, které se dají snadno zakoupit v drogeriích či lékárnách, ať už jsou to různé strojky či krémy. Nezapomeňte pokožku ošetřit nějakým zklidňujícím krémem.
depilace ruky

Co umí epilace?

Na rozdíl od své kolegyně depilace, účinek trvá daleko delší dobu, neboť zničí ochlupení jak na povrchu, tak i jeho kořínky pod kůží. Tento proces je však bolestivý, je totiž důležité zbavit nejen chloupků, ale i těch částí, odkud rostou, tedy kořínků. K tomuto slouží přístroj epilátor nebo různé voskové pásky. Počítat ovšem musíte s tím, že kůže po tomto zákroku nebude vypadat zrovna nejlépe a bude podrážděná. Pokud se bojíte sami si epilaci provést, obraťte se na zkušený kosmetický salón.

Trvalého efektu, tedy definitivního se zbavení chloupků, můžete docílit laserovou epilací. Ta je samozřejmě finančně náročnější, ale za to trvalá.