Menu Zavřeno

Filtrační kuličky jsou vhodnou alternativou bazénové filtrace

Pořídit si bazén, to znamená především zabezpečit jeho chod po technické stránce. Nikdo z nás netouží po tom koupat se v páchnoucí stoce, která se ze stojatých vod dokáže proměnit již během několika dnů či týdnů. Voda je nosné médium pro statisíce druhů mikroorganismů a ty pochopitelně neváhají využít ji ve svůj prospěch.
Jednou z podstatných součástí bazénového příslušenství je filtrace a té bychom měli věnovat náležitou pozornost. Většinou je aktivním médiem ve filtraci speciální písek, ale víte o tom, že se na trhu objevil zajímavý ekvivalent?
vodopády do bazénu

Zkuste kuličky

Jednou z novinek bazénových filtrací jsou drobné plastové kuličky. Jsou vyrobeny ze 100% polyethylenového polymeru. Jaké poskytují výhody ve srovnání s klasickou pískovou filtrací?
Zdravotní nezávadnost – materiál je zdravotně nezávadný a beze zbytku recyklovatelný. Lze je bez problémů vyprat v pračce a znovu využít.
Vysoká účinnost – mají schopnost odstranit nečistoty o velikosti do 1,5 mikrometru, což písek nedokáže. Ten zvládne zachytit pouze hrubší částečky do velikosti 40 mikronů.
mičuda na hladině
Jemný nános písku v bazénu – u některých typů filtračních písků se může objevit uvnitř nádrže jemný písečný prach, který ulpívá na stěnách a na dně, víří se ve vodě a pochopitelně si jej můžete odnášet i na své kůži. Usazují se na něm drobné mikroorganismy a může být zdrojem infekce, pokud není voda v bazénu dostatečně ošetřena.
Hmotnost a manipulace – kuličky jsou lehké a jedno jediné balení o hmotnosti 700 gramů nahradí filtrační písek o váze 25 kg. Odpadá tedy obtížná manipulace s filtrační náplní a její skladování, veškerou přepravu a nákup filtrace zvládnou i ženy.
Životnost – ta se odhaduje na několik let v běžném provozu. Materiál se nerozpadá, nedegraduje, dobře snáší bazénovou chemii a může pracovat nepřetržitě.
Počet cyklů – Vzhledem k tomu, že filtrační kuličky filtrují vodu účinněji, vyžadují méně cyklů zpětného proplachování. Tím pádem šetříte energii.