Menu Zavřeno

Jak si správně upravit nehty?

Některé ženy chtějí mít upravené nehty a berou to jako zásadu, protože to, jak máte upravené ruce o vás hodně lidem napoví – pokud máte okousané a neupravené nehty, lidé si rozhodně nebudou myslet, že jste kdo ví jak pečliví a inteligentní, ba naopak si o vás budou myslet, že jste nervózní, že jste nerváci a přinejhorším že máte nějaké psychické problémy. To vše o vás ostatní lidé můžou zjistit díky vašich rukou, na které se určitě po dobu rozhovoru stihnou alespoň jednou podívat. Některé ženy však nemají na manikúru čas, nebo z jiných důvodu zkrátka nechtějí na manikúru chodit, avšak nehty stále upravené mít chtějí, proto nezbývá nic jiného než si nehty upravit doma.

pomůcky na manikúru

Někdo umí pracovat s gelem a nehty si prodlužuje, o tom dnes mluvit nebudeme, protože na toto je potřeba mít také speciální schopnosti a umět to alespoň trošku či mít nějaké zkušenosti. Dnes se však budeme bavit o domácí manikúře, která je naprosto jednoduchá a zvládne ji naprosto každá žena, která z jakéhokoliv důvodu nechce či nemůže chodit na manikúru jinam.

V prvé řadě je třeba si upravit váš vlastní nehet tak, že jej ostříháte či spilujete na požadovanou délku a tvar. Rozhodně nemůžete začít hned lakováním, protože to je až poslední krok a je třeba takové předpéče o vaše vlastní nehty. Nehet si tedy upravíte pomocí kleštiček či pilníku. Nyní musíte upravit také kůžičku, a to speciálním dřívkem na kůžičku, kterým ji zastrčíte a následně kůžičku, která od nehtu odstává odstřihnete buď speciálním „řezátkem“, nebo nůžkami na nehtovou kůžičku. Pozor, opatrně, pokud máte citlivou kůži, můžete se poranit. Toto místo následně očistíte – použijete dezinfekci, pokud jste se poranili a natřete olejíčkem, který vám místo vyživí.

lakování nehtu

Dalším krokem je opilování přímo samotného nehtu, protože lak, který nanesete musí také na něčem držet a opilovaný nehet je to správné. Poté nanesete podkladovou bázi, kterou kupte přímo s lakem na nehty a topcoatem. Po podkladové bázi naneste právě lak, který chcete použít. Nechte důkladně zaschnout, udělejte si chvilku času na sebe a lehněte si, pusťte si třeba seriál. Poté nehet natřete topcoatem, který celý lak zafixuje a nebude se vám tak snadno odlupovat. To je celé!