Menu Zavřeno

Kam s dětmi o prázdninách? Máme pro vás několik rad a možná i ušetříte

Kolik těch prázdnin vlastně je

Přijde září a děti s radostí míří opět do lavic. Než se nadějete, přehoupne se říjen a děti čekají podzimní prázdniny. Jsou zpravidla třídenní, ale jeden den bývá svátek. Takže potřebujete dva dny volna. Listopad uteče a v prosinci nás čekají Vánoce. Děti mívají volno zhruba dva týdny, tak jako tak budete potřebovat minimálně šest dní volna, některé roky i více. Na konci ledna jsou jednodenní pololetní prázdniny a v únoru či březnu týden prázdnin jarních. Potom ještě jeden den prázdniny velikonoční, a pokud nemá škola nějaké ředitelské volno, už jste během školního roku potřebovali patnáct dní volna, abyste své děti pohlídali.

školní_den

Zbude vám pět dní na rekreaci a děti mají před sebou ještě minimálně třicet pět dní volna. Kam s nimi?

Počínejte si chytře

Pokud se blíží jakékoliv prázdniny, dopředu se ve škole informujte, jestli nebude náhodou otevřená školní družina. Při určitém zájmu rodičů, by ji totiž zřizovatel měl nechat otevřenou. To samé platí pro ředitelské volno. Škola může během jarních či letních prázdnin nabízet příměstské tábory. Výhodou je, že děti prostředí znají a nebude ani tak drahý, jako například tábor na plovárně či farmě. Samozřejmě můžete dítko poslat i na pobytový tábor, například divadelní tábor, kde si rozšíří své dovednosti. Špatný není ani sportovní tábor, obloukem bych se vyhnula táborům, kde děti sedí u počítačů či tabletů a hrají hry.

vodácký_tábor

Nezapomeňte si přečíst recenze od rodičů, kteří s danou organizací už své děti na tábor poslali, ať nejste pak nemile překvapeni třeba ze salmonelózy. Na pobyt v přírodě přispívá zdravotní pojišťovna, neváhejte proto příspěvek využít.

Prarodiče nad zlato

Pokud máte prarodiče v důchodu, máte jackpot. Domluvte si s nimi termíny, kdy jim své děti přivezete na prázdniny. Pro děti o prarodiče je společný čas nenahraditelný. Děti získají pohled na jinou generaci, naučí se komunikovat se staršími lidmi a prarodiče zapomenou na chvíli na své bolístky a užívají si čas s dětmi. Výhody pro obě dvě strany.