Menu Zavřeno

V boji proti koronaviru: Naše zbraně jsou vitamín D a pohyb

Zdravé tělo je základ

Pokud se člověk cítí dobře, je zdravý a má alespoň trochu fyzickou kondici, nemoc ho nepoloží. Platí to i o covidu. Pokud trávíte čas venku, čerpáte vitamin D ze sluníčka, onemocnění nejen virem z Číny u vás nebude mít pravděpodobně těžký průběh. Samozřejmě záleží na celkovém zdravotním stavu pacienta. Ale vědci po celém světě zkoumají vliv vitaminu D na stav pacienta s onemocněním Covid-19.

vitamin_ze_sluníčka

A zjišťují, že užívání tohoto vitaminu, pomohlo mnoha lidem v boji s viry. Zaběhněte do lékárny a v těchto pochmurných dnech doplňte vitamin ve formě kapiček.

Zhluboka dýchat

Když ráno vstanete, možná otevíráte okno dokořán, abyste načerpali kyslík. Vzduch v ložnici bývá ráno „vydýchaný“. Je to velkou nasyceností oxidu uhličitého, který vydechujeme. Proto je větrání nejen po ránu ohromným přínosem pro tělo. Čerstvý vzduch vás probere možná lépe než silná káva a pokud si ještě zacvičíte například Pozdrav slunci či Pět Tibeťanů, den pro vás bude mnohem lepší.

cvičení_jógy

Vaše tělo se nastartuje a zvládne celý den fungovat, podle vašich představ. A pokud cestou do práce nebo v obchodě potkáte vir, možná ho vaše imunita zlikviduje dřív, než se stihne ve vašem těle zabydlet.

A proč cvičit?

Při cvičení se uvolňují hormony štěstí, což všichni víme. Ale zažili jste někdy opravdu silný pocit blaha po fyzické námaze? Je jedno, jestli si před televizí zacvičíte aerobic nebo půjdete běhat do lesa. Po určité době, když se začnete potit a říkat si, že už nemůžete, vás pohyb pohltí víc, zatnete zuby a doběhnete k dalšímu rozcestníku v lese. A až tam budete, sami sobě si řeknete, že jste zvítězili sami nad sebou, protože jste to dokázali! A to je ten správný pocit. Můžete klidně sedět doma na podložce na cvičení a trénovat plný jógový dech, můžete posilovat pánevní dno cviky z Pilates, je to jedno. Důležité je hýbat se! Možná že naše oblíbené studio otevřou až na jaře, udržujte se v dobré kondici a náladě, ať vás neporazí žádný neřád z Číny.