Menu Zavřeno

Kdo má peníze ten staví

Někdo má starší dům třeba po prarodičích a potřebuje jej zrekonstruovat, aby vyhovoval současným požadavkům na bydlení. Dost se toho od dob našich prarodičů změnilo, a co bylo dobré pro ně, pro nás už být nemusí. Velké změny se týkají nejen moderních technologií, ale i vzhledu celé stavby. Nyní jsou moderní velká okna a dveře a proto je i z estetického hlediska potřeba starší nemovitosti přetvářet do moderní podoby.

moderní dům

Většina lidí sice dává přednost novostavbě, ale i ze staršího domu lze vykouzlit krásné bydlení, které s novostavbou rozhodně dokáže držet krok. Pokud jsou pro vás ale zásadní moderní technologie, nejspíš pro vás bude vhodnější novostavba. Některé technologie jako například tepelné čerpadlo nemusí být pro starší dům vhodné. Jestli ale dokážete bez čerpadla žít, můžete se s klidem pustit do rekonstrukce.

dům u vody

Jestli je pozemek dostatečně velký, může se i ze staršího domu stát například bungalov s terasou, který bude vypadat jako z katalogu. Je ale potřeba počítat s tím, že to bude náročné a dost možná složitější než výstavba nového domu. Před zahájením stavebních prací je potřeba projít celkový stav domu s architektem, který vám řekne jak na tom dům je. Některé domy mohou skrývat nepříjemná tajemství, která na první pohled nejsou vidět. Práce se pak zpozdí a celá rekonstrukce se může prodražit.

Dejte domu šanci
Jestli nemáte prostředky na stavbu domu a koupi pozemku za několik milionů, jednoduše zvažte záchranu staršího domu. I ze staršího domu se dá vykouzlit pěkné bydlení, ale je potřeba mít trpělivost. Jestli se budete rozhodovat mezi záchranou staršího domu a jeho kompletním zbouráním, musíte zvážit spoustu věcí, a to především finance a čas. Nikdo vám předem neřekne kolik peněz bude stát rekonstrukce, protože vždy bude záležet na stavu domu a hlavně na vašich možnostech.