Menu Zavřeno

Kdo využije SEO

Na otázku „kdo využije SEO“ lze odpovědět velmi snadno: Každý, kdo má zájem cokoli publikovat na Internetu.

Když se zakládal Internet na počátku devadesátých let minulého století v tehdejším Československu, šlo zpočátku o nesmělý projekt propojení několika institucí. Cílem bylo sdílet pouze textová data neuvěřitelně pomalou rychlostí, a to pouze na akademické půdě mezi některými pracovišti vysokých škol. V roce 1992 se na veřejnosti vůbec nevyslovovaly výrazy, jako „prohlížeč, vyhledávač, ale ani mobilní telefon nebo dokonce smartphone či tablet. Počítač neměl doma skoro nikdo a mobilní sítě, jak je známe dnes, neexistovaly. Kdo tuto dobu neprožil, stěží si dovede představit, jaké to tu tehdy bylo.

vyhledávač Google

Dnes je ovšem situace diametrálně odlišná. Internet je již běžně přístupný v podstatě každému, ceny výpočetní techniky a telefonů jsou doslova směšné, ve srovnání s počátkem 90. let, ale to neznamená být jen pasivním konzumentem webových stránek, můžete se stát i jejich tvůrci. Kdo tedy může využít služeb SEO webdesignu a nabídek SEO consult, aby měl ošetřené webové stránky tak, aby byly dobře viditelné ve vyhledávačích?

Podnikatelé – každý, kdo vlastní ehop, každý, kdo nabízí nějaké výrobky či služby, může mít efektivně zpracované SEO a atraktivní web, s nímž může uspět na trhu.

zpracování SEO

Skupiny nadšenců se shodnými zájmy – pokud zakládáte v obci nějaké prospěšné sdružení či partu lidí, například chcete udržet váš region tak, aby v něm byl dostatek zeleně, vysazujete stromky, zakládáte louky pro hmyz a ptactvo, můžete o tom dát vědět i ostatním, kteří se mohou přidat a inspirovat se od vás.

Jednotlivci – počátky Internetu byly také ve znamení tzv. osobních stránek, dnes v podobném duchu fungují sociální sítě. Nemusíte však být zrovna lapeni uvnitř správce sítě, který může operovat s vašimi citlivými daty po svém. Založte si vlastní „osobní stránky“ tak, jak to bývalo dříve, a pomocí SEO se o vás lidé dozví.