Menu Zavřeno

Dnes už nosíme boty

Nikoho už dávno nepřekvapím konstatováním, že my lidé nosíme boty. To už je pro našince, a nejen našince, natolik samozřejmá věc, že když se mezi námi vyskytne na většině veřejných míst někdo, kdo boty nemá, působí tento na své okolí nepatřičně a vzbuzuje (vesměs nejen kvůli absenci obuvi) přinejmenším do jisté míry oprávněnou nedůvěru.

bota dekorace

Kdykoliv někam jdeme, považujeme za naprosto běžné, že se obujeme. A pokud to okolnosti vyžadují, nejen že si vezmeme nějaké boty, ale vybíráme si z většího množství párů, které vlastníme, ty, jež jsou pro danou konkrétní příležitost ty pravé. Protože už se stalo naprosto běžným i to, že nechodíme vždy a všude ve stejném modelu.

Různé situace si žádají své. A zatímco někde panuje ve výběru jistá benevolence, jsou i situace, kdy by si měl člověk vybrat přesně vyhovující typ bot, aby nebyl za ostudu nebo za blázna.

Že se chodí v patřičné obuvi na honosné společenské akce, to se všeobecně ví. Nikoho soudného by nenapadlo jít dejme tomu na ples v gumovkách, žádná selka si naopak nevezme do kravína luxusní střevíčky…

dekorace bota

Ale víte vy vůbec, že i na vycházky do přírody existují tu více a tu méně ideální boty? Že i tam na výběru záleží? Možná ano, ale možná také ne. A pokud to snad nevíte, asi byste to měli vědět, ve vašem vlastním zájmu. Abyste si totiž někde nehuntovali nohy, pokud nemusíte. A to už dnes vážně nemusíte. Dnes už totiž existují i trekové boty, které jsou právě pro výlety do přírody naprosto ideální.

Jistě, někdo by mohl klidně namítnout, že mu na podobné výlety stačí i nějaké obyčejné tenisky, ale dotyčný to bude určitě tvrdit jenom do chvíle, než zamíří někam do lesa, do hor nebo na podobně neschůdná místa. Kde už je nekvalita jakékoliv obuvi znát. A kde teprve člověk dokonalé boty ocení. A ocení nejspíše právě zmíněné trekové boty, ve kterých jsou nohy vždy jako v bavlnce.