Menu Zavřeno

Když na vás vyskočí nahé tělo

Stejně jako v historii tvořili karikaturisté a kritici vtipné obrázky a lidé si říkali vtipné historky a vtipy o vladařích, dnes tato tradice lidského zesměšňování těch nahoře trvá stále ve formě internetových obrázků (memes) a šíří se daleko rychleji. Dříve takový vtip trval třebas několik desítek let, než z něj byl starý vtipný důchodce, dneska stačí pár dnů, týdnů a je to už pasé.
 pepe žába
Příkladem budiž nedávný „útok“, tedy jak to alespoň nazvala česká média, aktivistky z feministického sdružení Femen, známého hlavně z Ukrajiny a Ruska, na právě s volební komisí laškujícího stávajícího českého prezidenta Miloše Zemana. Fotografové a všudypřítomní novináři zabrali tuto událost hned z několika úhlu a internetoví šprýmaři nečekali dlouho a už pospíchali s čerstvou dávkou ke své internetové bublině. Je pravda, že některé jsou vtipnější než samotný fakt, že se voleb zúčastnilo pouhých 62 % obyvatel schopných volit. Vyobrazily Zemana už jako otrokáře, ochranku jako neschopnou a občas se našla i chvilka k nějakému tomu lechtivějšímu připomenutí, že jeden z ochranky možná pana prezidenta objímal více než bylo zdrávo. Je pravda, že na něj zaútočila neozbrojená ženská. A taky je pravda, že tolik akce už Miloš dlouho nezažil.
 
Internetové memes už dávno nejsou jen o běžném životě, čím dál více se setkáváme s tím, že jim na mušku přicházejí i závažnější témata, některá zvládnutá lépe a některé méně. Politika, čím dál víc vyhrocenější, se stává čím dál více vtipnější, alespoň z pohodlí domova. Občas si člověk říká, že možná volby dopadají tak, jak dopadají, aby takové farmy vtipů nikdy nevyschly.
 apokalypsa stahování
Je to taková vtipnější verze hoaxů, které jsou stejně rozšířené a možná ještě nebezpečnější než kterýkoliv vtipný obrázek jakékoliv povahy. Pravda, někdy se člověk zasměje, někdy ne, ale pořád je lepší se pousmát. Přece jenom, trocha vtipu nikdy neuškodila – ani těm sucharům, co to berou jako nactiutrhání.