Menu Zavřeno

Dětský pokoj

Je rozdíl, pokud máme k dispozici dům a každé dítě má tak možnost mít svůj vlastní pokoj. Ono totiž skloubit požadavky dvou a více potomků není jednoduché. Největší problém nastává v okamžiku, kdy je mezi dětmi větší věkový rozdíl. Takový kojenec má jiné potřeby než student střední školy. Co ale potřebuje malé dítko a co pubertální jedinec? Je možné spojit dětský a studentský pokoj v jeden? Lze to, je ale třeba zapojit veškerou kreativitu a fantazii. V současné době existuje nesmírné množství internetových i kamenných obchodů, které nabízí veškerý bytový sortiment od různých dekorací až po celé sestavy nábytku. Je známo, že detaily dělají celek. Detailů ve smyslu doplňků může být v každém dětském pokoji mnoho. Police na knihy, nástěnky, nalepovací dekorace na stěny, ale i lampy, nebo například stylové povlečení.

útulný dívčí pokoj
Pokoj předškolních dětí

Co přesně potřebuje malé dítě? V pokoji předškoláka bude nejspíš dominovat dostatek místa pro hry, úložný prostor na hračky. Neméně důležitá je kvalitní a pohodlná postel.  Zatím není nutné, aby v takovém pokoji byl umístěn psací stůl, nicméně stolek s tzv. rostoucí židlí určitě není od věci. Nábytek lze volit dřevěný, ale i z lamina. To už záleží především na našem vkusu a také finančních možnostech. Obecně se dá předpokládat, že dřevěný nábytek je dražší. Při zařizování dětského pokoje je dobré myslet i na vhodnou podlahovou krytinu. Jelikož malé děti si často hrají na zemi, možná nejoptimálnější volbou bude koberec, který pomůže utlumit případné pády.

pokoj pro chlapce
Pokoj studenta

Studentský pokoj by měl být zařízen především dle vkusu dítěte tak, aby se v něm cítilo dobře při učení i při odpočinku. V takovém pokoji je velice důležitý kvalitní psací stůl a pohodlná polohovatelná židle. Také postel by měla být optimálně zvolená. Ve studentském pokoji už není tak důležité, jakou podlahovou krytinu zvolíme, tím spíše je třeba se zaměřit na dostatečné osvětlení jak celé místnosti, tak především osvětlení psacího stolu. V současné době můžeme volit ve velkém množství druhů žárovek od těch klasických, přes led žárovky, halogenové žárovky až k úsporným žárovkám. Není problém ani pořídit barevné osvětlení k dotvoření té správné atmosféry.

Ať už zařizujeme pokoj pro malé nebo větší děti, je dobré myslet i na určitou nadčasovost nábytku a dekorací. Pokoj vypadající jako vesmírná loď určitě zaujme malé astronauty, o dva roky později už tomu ale tak být nemusí.