Menu Zavřeno

Zábavná metoda, jak se učit jazyky

Nemá smysl psát o tradičních výukových metodách. Existují stovky učebnic, které Vám zaručují, že se cizí jazyk naučíte právě s nimi. Na internetu je mnoho výukových programů, ve Vašem okolí jsou desítky jazykových škol a můžete si také objednat lekce soukromých lektorů. Ale co když se zaseknete u základů jazyka a dál Vám učení prostě nejde? Přísloví „opakování je matka moudrosti“ Vám pak přijde jako výmysl nějakého učence, které ale nefunguje. Zkuste to jinak, levně a zábavně. Pokud umíte základy cizího jazyka, poradíme Vám, jak se konečně pohnete z místa a jazyk začnete aktivně používat.
záložka ve slovníku

Cizojazyčná videa

Zaprvé si udělejte čas. Vezměte si poznámkový blok a pohodlně se usaďte. Pak si třeba na YouTube vyhledejte video, které Vás baví, ale je v cizím jazyce. Měli byste mít představu o tom, co se v pořadu děje, a proto si pusťte něco, co jste už viděli v češtině. Pořad zastavujte, vracejte se k pasážím, kterým hůře rozumíte. Snažte se pochopit děj, zapisujte si nová slovíčka a fráze. Také můžete vyhledávat cizojazyčné pořady s titulky. Takový způsob učení je velmi efektivní, protože slovíčko nebo větu slyšíte a zároveň vidíte. Udělejte si denně čas půl hodiny a uvidíte, že se Vaše znalosti začnou zlepšovat. Pak také snáze překonáte obavu z používání cizího jazyka.

Duální vysílání a titulky

Až se v jazyce zdokonalíte, můžete si filmy a pořady pouštět přímo v originálním znění. Není potřeba, abyste rozuměli všemu, děj jistě pochopíte. Veřejnoprávní televize nabízí již několik let možnost přepnutí na originální zvukovou stopu u vybraných pořadů. Nově bude televize nabízet i titulky originálního znění. Takové vysílání je běžné v západní a severní Evropě a je to znát na jazykové vybavenosti těchto národů.
zvýrazňovač na knize
Hudba
Dobrou alternativou může být i hudba, ale u té se snažte vybírat jednodušší a srozumitelné skladby. Vyhledávejte si pak psané texty na internetu v originále. Současný poslech hudby a čtení textu je vhodný pro pokročilejší studenty.