Menu Zavřeno

Móda a padělky

Móda provází člověka snad od nepaměti. Vždy “někdo” určil módní trendy, které se někteří lidé snažili dodržovat, aby tzv. šli s dobou. Šlo o dámskou u pánskou konfekci, a trendům podléhalo i oblečení pro děti. Obrovský rozmach zaznamenala móda v 19. a 30. století, kdy se ve světě prosadili nováčci jako Dior, Vuitton, Hermés, Gucci a Chanel. Založili svoje továrny a vznikly z nich módní domy nabízející to nejluxusnější zboží. Z těchto módních domů se staly obrovské světové ikony, které nás provází světem oblečení, bot a doplňků dodnes. Jde o obrovská impéria, která prostřednictvím svých návrhářů i nadále tvoří světové trendy a kolekce, které si kupují světové celebrity a nejbohatší lidé světa. Tyto domy mívají pravidelně v nabídce ikonické výrobky, mezi které patří zejména kabelky. K dostání bývají i limitované edice čítající jen pár kusů, proto je jejich cena závratná. Za klasiku od Chanel můžete zaplatit 200 tisíc Kč, Vuittona cca 40. Hermés nabízí své ikonické Birkin bag za bezmála 250 tisíc Kč. Je tak zřejmé, že limitované edice a kolekce z exkluzivních materiálů budou stát mnohonásobně víc. Co ale postihlo všechny tyto módní domy? Padělky.

louis vuitton keepall

Je to daň za to, že se výrobky světových návrhářů líbí, jsou luxusní, a chtěla by je snad každá žena ve svém šatníku. Bohužel si je může dovolit opravdu jen zlomek z nich. Dříve šel padělek na ulici rozpoznat na první pohled. Narozdíl od originálu se vyznačoval nekvalitním materiálem, zpracováním a především fakt, že jde o padělek, často prozradila jeho majitelka oblečením, které ke kabelce zvolila. V posledních letech se jejich výrobci ale zlepšili natolik, že jejich rozeznání leckdy dokáže dělat potíže i zkušenému personálu ve značkových buticích.

chanel čepice

Při koupi drahé kabelky světové značky je třeba počítat s širokou nabídkou padělků, a nakupovat pouze v ověřených buticích. Ušetřit lze koupí z druhé ruky, opět lze ale jen doporučit nákup v ověřeném bazaru, kde máte jistotu, že jde o originál. Není nic trapnějšího, než fejková kabelka, jejíž majitelka se tváří, že má originál. Ten se navíc musí umět nosit. Pokud toužíte po Chanelce nebo jakékoliv jiném kousku, vyberte si ten levnější a našetřete si na něj. Zvolte nákup z druhé ruky nebo prostě budete pár měsíců šetřit. Levnější kousky, a to i ty nové, se dají koupit za přijatelnou cenu v řádu několika desítek tisíc Kč. Neshazujte se nošením padělků, neznevažujte práci oděvních návrhářů a lidí, kteří tyto originály vyrábí. Podporou padělků se navíc dopouštíte trestné činnosti, což vám může způsobit problémy.