Menu Zavřeno

Namalujte se něčím novým

Každá žena se chce líbit a ne že ne. Proto také dámy používají širokou škálu rozličných prostředků, kterými toho chtějí docílit. Jedním z nich je i používání make-upu. Ten používaly ženy již tisíce let před našim letopočtem a používají ho dodnes. Samozřejmě, že v současnosti má krapet jiné složení, než tehdy a nedá se říci, že lepší. Kdysi se totiž více spoléhalo na přírodní zdroje a dnes se naopak více sází na chemii, což není vždy špatně, ale dobrá zpráva to také není. Některé látky, které se vyskytují hlavně v levnějších líčidlech mohou totiž kupodivu ničit pleť, což je přesný opak toho, čeho chcete docílit. To je také důvod, proč je stále populárnější minerální make-up.

kosmetika pro ženy

Líčení minerálním make-upem je v mnoha ohledech daleko výhodnější než osvědčenou klasickou cestou. Z názvu je patrné, že tento druh líčidla obsahuje velké množství minerálů, které dokáží vyživovat pleť a tím je činit zároveň krásnou. Kompletně přírodní složení je navíc zárukou toho, že pleť se vlivem rozličných chemických látek nezačne ničit, ale dokáže si zachovat svou elasticitu, barvu i lesk. Minerální líčidla také nikdy neucpávají póry, díky čemuž má možnost pleť dýchat, což je další zásadní pozitivum.
štětec mixcos

Zakryjí vše

Je sice pravda, že minerály obsažené v přírodních líčidlech jsou menší než prach, a tudíž nemohou nic zakrýt, ale je to jen optická iluze. Ve skutečnosti takto dokážete zakrýt takřka veškeré neduhy, které se vaší pleti za ta léta, co jste na světě přihodily. Make-up plný minerálů rovněž nevyvolává žádné alergické reakce, což se o chemicky upravovaných typech líčidel vždy říci nedá. Nanášení je velice jednoduché. Tato činnost vám nezabere déle než pár jednotek minut. Samozřejmě, záleží nejen na líčidle, ale také i na štětečku, který by měl být rovněž dostatečně kvalitní. Chcete-li vypadat skvěle a nevěříte produktům vyšlým z chemické laboratoře, líčidla z minerálů by pro vás mohla být tím pravým.