Menu Zavřeno

Navštivte směs asijských i neasijských kultur, Hongkong

Samotný Hongkong je město nacházející se na pobřeží Jihočínského moře. Považuje se za ekonomické a obchodní centrum. Je velmi hustě obydlen a je na vysokém stupni autonomie. První Evropan, který Hongkong navštívil, byl Jorge Álvares. V dávných dobách býval základnou pro piráty, ale několikrát býval důvodem sporů mezi dynastiemi. Úředním jazykem je čínština, ale používá se také angličtina. Nápisy jsou nejčastěji směsicí obou jazyků. Používají se zde tradiční znaky. Skládá se asi z 18 obvodů.

honkong

Samotné město je považováno za středisko bankovnictví a obchodu. Přístav je velmi vytížený díky kontejnerové námořní dopravě.
Velmi vytíženou čtvrtí Hongkongu je místo zvané Kowloon. Že nevíte co to je? Kowloon je jeden z nejnavštěvovanějších poloostrovů, který tvoří právě tohle město. Místa, která vás zaujmou, jsou nejčastěji ty, kde se nachází spoustu moderní architektury nebo starobylé uličky. Mezi velmi navštěvovaná patří například nefritový trh, Ptačí trh či chrám Wong Tai Sin.

noční město

Můžete zde navštívit například i rybářskou osadu, která má stále svou původní podobu. Mnoho lidí navštěvuje například i oázu, která je doplněna zahradami, jezírky, fontánami, restauracemi či dokonce i muzei (např. čajů). Pokud rádi chodíte po horách, bude pro vás ideálním místem hora Victoria Peak, která má 554 m. Mnoho lidí si chválí výhled na celé okolí, kde můžete vidět například ostrůvky či zátoky.

Co vás ale určitě při vstupu do města praští do nosu, jsou obrovské mrakodrapy, kde sídlí vláda, banky a velmi známé obchody. Určitě musíte navštívit i čtvrť známou jako čtvrť červených luceren, kde se dnes nachází spoustu restaurací a hotelů. Například k odpočinku je vhodný park Victoria, kde můžete navštívit lanovku, která vás během deseti minut dopraví na místo, odkud budete mít nádherný výhled na celé město.

město

Co se týká pobřeží, jsou zde nádherné pláže, které si chválí všichni lidé, které je kdy navštívili. Mezi nejznámější patří například Repulse Bay. Můžete si na ní zasportovat nebo prostě jen relaxovat. Komu by se to nelíbilo? A jako plus je to, že teplota vody je po celý rok okolo 16 – 26 °C.
Pokud byste se rádi o Hongkongu dozvěděli více, neváhejte navštívit .