Menu Zavřeno

Nedostatek peněz – dá se žít bez půjček?

Která je ta nejlepší? Která je nejdostupnější? Tyto otázky jsou určitě na prvním místě, když si chcete půjčit peníze na cokoliv a z jakéhokoliv důvodu. 
Převážná většina lidí se snaží šetřit z toho mála co má, ale jsou situace, kdy si potřebují půjčit další peníze, i když už nějakou půjčku splácejí. V televizi, rozhlase a na internetu je tolik lákavých nabídek na spotřebitelské úvěry, ale mezi nimi jsou i takové firmy, které při podpisu smlouvy nesplňují to, co ve své reklamě nabízely.
stavba bungalovu
Pokud budete trpěliví, určitě najdete spolehlivou firmu, která vám peníze půjčí a vy si tak budete moci vyřešit své finanční záležitosti.
Co je při výběru jakékoliv seriózní půjčky bankovní i nebankovní důležité, na co byste se měli předem informovat, ještě před podpisem smlouvy:
      v  Úroková sazba= úrok, který zaplatíte navíc k úvěru
      v  RPSN = veškeré náklady, poplatky a pojištění, které je spojené s poskytnutím úvěru (půjčky).
      v  Zajímejte se předem okoeficient navýšení – to je výpočet, při kterém budete vědět, jakou částku peněz zaplatíte navíc.
      v  Neplatit žádné peníze předem!
      v  Neplatit za zamítnutou půjčkužádné poplatky za posouzení a zpracování!
      v  Při větším spotřebitelském úvěru nebo hypotéky  neplatit poplatek za odhad vaší nemovitosti.
      v  Možnost výběru takové doby splácení, která vás velmi nezatíží, i když se dostanete do finančních potíží.
Krátkodobá menší spotřebitelská půjčka, kterou splatíte najednou, má pouze jednu úrokovou sazbu, ve které jsou započítané všechny poplatky = jistina a úrok.
Srovnání spotřebitelských úvěrů a hypoték si dokážete najít předem na internetu. Z toho můžete od počátku vycházet.
Pro mladé rodiny do 36 let v roce 2018 státní fond rozvoje bydlení nabízí úvěr s velmi výhodným úrokem a s fixní dobou 5 let:
                     na rekonstrukci bydlení od 30 000 do 300 000 Kč
                     na pořízení bytu do 1 200 000 Kč
                     na výstavbu rodinného domu do 2 000 000 Kč
tlačítka na domě 
Jediná nevýhoda je, že tato státní podpora bydlení pro mladé je pouze do výše 80% skutečných nákladů: jak na výstavbu domu včetně pozemku, tak pořízení bytu. Takže mladým rodinám nezbývá nic jiného než si našetřit zbývajících 20%. Ale to si určitě vyžádá určitý čas.