Menu Zavřeno

Veďte děti za kulturou – vyzkoušejte divadlo

Často dětem vymýšlíme nějaký zajímavý program. Dobře, přes týden je toho většinou dost – práce, školka či škola, domácí úkoly… Povinnosti jak na straně rodičů, kteří musí zajišťovat stabilní chod domácnosti a povinnosti dětí, které si musí plnit domácí úkoly a připravovat se do školy. Víkend je ale ideální k tomu, abyste si vynahradili ten čas, který vám přes týden chybí. O víkendu se většinou snažíme trávit čas s rodinou a dětmi, a pokud to tak neděláte, měli byste to určitě zavést. Víkendy věnujte pouze rodině. Snažte se dělat věci, na které přes týden nemáte čas a užívejte si jeden druhého. Ten čas, než vám děti vyrostou, uteče strašně rychle. Proto si to užijte na maximum.
růžovofialová opona
Při vymýšlení víkendových aktivit se většinou omezujeme na návštěvu zoologické zahrady, různých zábavních center či dinoparků a podobných věcí. Ano, tyto aktivity jsou pro děti jistě velice zábavné a určitě si je užijí. Další činnost, kterou často s dětmi děláme, je návštěva kina. Kino je v současné době velice oblíbené a děti jej milují.
klobouk a konfety

Vyrazili jste však s dětmi někdy do divadla?

Divadla připravují velké množství představení pro děti. Jestliže s dětmi divadlo nenavštěvujete, většinou se k němu v pozdějším věku stavějí negativně, protože se nechají strhnout názory okolí. To je ale velká chyba. Věřte tomu, že když dětem ukážete něco jiného a něco nového, bude je to bavit. Vzpomínáte si, když ještě chodili do školky? Vždy, když měli ve školce divadelní představení, velice nadšeně vám o něm doma vyprávěli a měli z něj radost.
baletka při představení
Vidíte to? Určitě je to bude bavit. Navíc si při sledování divadelní hry nekazí oči takovým způsobem jako v kině. A ještě ke všemu se ještě něco naučí. Naučí se naslouchat a chápat souvislosti vyplývající z hrané hry. Naučí se, jak se v divadle vlastně mají chovat. Začnou brát divadlo jako výjimečnou aktivitu vykonávanou s vámi, protože návštěva divadla je do jisté míry výjimečnou záležitostí, která vyžaduje určitou formu chování.