Menu Zavřeno

Ponořte se do naprosto jiného světa


Geniální schopnosti …je to vůbec možné?
Lidský mozek funguje a reaguje určitým způsobem, a na to jsme zvyklý už po celé generace. U autistů však levá hemisféra mozku nepracuje úplně tak, jak by měla, a tak se to pravá část mozku snaží vykompenzovat. To vysvětluje výbornou fotografickou paměť a další geniální schopnosti. Někteří autisté dokážou po jednom poslechu hudby zahrát přesně tu skladbu bez chyby, jiní se proletí nad městem vrtulníkem a pak do své kresby přesně zaznamenají každý detail, který se ve městě nachází. Pamatují si telefonní seznamy, časy příletů a odletů nebo jaké bylo v tento den před pěti lety počasí.
mozek puzzle
Většina z nás má nějaké zájmy-hudba, plavání, knihy, cestování, ale běžný člověk je nastaven tak, že ho to po nějaké době začne nudit a tak se pustí do něčeho jiného. To autisté to mají úplně jinak. Mají své vyhraněné zájmy a dokáží se jim věnovat opravdu naplno. Vnímají svět v obrazech, což je pro mnohé z nás těžké si vůbec představit. Možná právě proto jsou schopni dělat věci pro nás nepochopitelné.
dívka a učení
Občas si odpočinout ve svém světě může každý
Jak se říká, někde příroda přidá a někde zase ubere. Tito lidé se potýkají s velkými sociálními problémy. Je pro ně těžké zařadit se do společnosti, pochopit nepsaná pravidla chování a emoce jiných lidí. Jsou však pro náš svět velkým přínosem. Měli bychom si položit otázku: Kde bychom byly dnes, kdyby Albert Einstein, Amadeus Mozart, Sir Isaac Newton či Charles Darwin nepoužívali svůj mozek právě tímto způsobem? Tito lidé byly velmi odlišní, dívali se na svět z jiného úhlu, a možná právě proto vymyslely věci, které je proslavili po celém světě. Neměli bychom odsuzovat lidi s nějakou odlišností, ale naopak je přijmout a podělit se s nimi o nevšední pohled na věc.

Když se spojí svět úspěšných manažerů, podnikatelů a ekonomů můžou spolu dokázat velké věci. ,do svého vnitřního, a zkuste si odpočinout od toho dnešního- trochu hektického. Zastavte se a zkuste si urovnat svoje životní priority, získejte vnitřní klid a najděte své skutečné vnitřní já. Pak zase můžete vykouknout plní energií a s úsměvem na tváři.