Menu Zavřeno

Dejte dítěti do ruky rébus!

Dětský mozek je jako houba a dokáže absorbovat velké množství informací. Zároveň pokud jej nebudeme poctivě a pravidelně rozvíjet, mohlo by se stát, že za akrní. Zejména proto je zapotřebí již malému dítěti dávat rébusy, aby se je pokoušelo vyřešit.
Mezi jedny z nejoblíbenějších patří dětské dřevěné puzzle ChytráLiška.cz. V nabídce je spousta různých rébusů, které můžete zakoupit v závislosti na věku vašeho potomka.dřevěné figurky
Velice oblíbeným hlavolamem je hra „Věž“. Z obdélníkových kvádrů je postavena vysoká věž. Následně mají hráči za úkol vytahovat jednotlivé kvádry tak, aby se celá stavba nezřítila. U dítěte je rozvíjeno logické myšlení, jemná motorika a soustředění a to vše velice zábavnou formou.
Dalším oblíbeným rébusem jsou různé puzzle. Všichni známe klasické papírové, ale pro malé děti jsou speciálně upraveny a vyrobeny například ze dřeva. Následně má dítě za úkol z jednotlivých částí složit nějaký ucelený obrázek.
Modernější obměnou klasické hry je „Puzzle akvárium s prutem“. Jedná se o dřevěnou podložku, která je vytvarovaná do podoby akvária. Jednotlivé ryby, jsou do podložky vyřezány a je možné je vyjmout. Zároveň má každá na zadní straně magnetek. Váš potomek pak bude mít v ruce prut, na jehož konci bude opačný protipól magnetu. Pomocí tohoto prutu bude mít za úkol rybičky do akvária umístit.
Moderní a interaktivní obměnou klasických puzzle je i „Puzzle pizza“ nebo „Puzzle ovocný koláč“. Princip je podobný jako u rybiček. Na podložce je nakreslené pozadí a dítě má do vyřezaných otvorů umísťovat vhodné potraviny. Výhodou tohoto druhu puzzle je nejen procvičování mozku a logického myšlení, ale i nenásilné učení se stolování a rozpoznávání potravin.dřevěné kvádry
Se všemi těmito hrami lze vymyslet řada herních variant. Záleží jen na vás, vašem dítěti a na tom, co vás bude bavit, neboť fantazii se meze nekladou.