Menu Zavřeno

Podzimní vázička ze sklenice

I vy máte rádi podzimní období a chcete si nějak hezky vyzdobit váš dům či byt? Není problém! Máme tu pro vás velice jednoduchý, ale zároveň naprosto krásný návod, jak z obyčejné sklenice od vína, udělat naprosto okouzlující podzimní vázičku. Vázičku můžete vyrábět buď sami, nebo si na pomoc pozvat nějakého malého pomocníka. Jedná se o ideální způsob, jak na chvíli zabavit děti, i v nepříliš přívětivém podzimním počasí.
Budete potřebovat:
tři vázičky
1.       Sklenici od vína, či šampusu (můžete použít i jinou skleněnou nádobu, nicméně z těchto sklenic, vypadá váza nejlépe)
2.       Tři barvy sprejů(nejlepší jsou podzimní barvy – oranžová, žlutá a bílá)
3.       Novinyči plachta
4.       Rouška(zejména pokud pracujeme s dětmi, je nutné dbát na jejich zdraví)
Jelikož budeme zacházet se spreji, je velice důležité si v první fázi nachystat prostředí pro práci, neboť by se nám mohlo snadno stát, že budeme mít celý byt od barvy. Dáme tedy všechny předměty, které by nám mohli jakkoliv zavazet z dosahu aspoň dvou metrů. Následně na volný prostor rozprostřeme noviny či plachtu. Tímto způsobem ochráníme naši podlahu (nebo stůl) před nechtěným znečištěním. Poté co máme vše připraveno, se můžeme pustit do sprejování. Jako první si vezmeme barvu oranžovou a nastříkáme pomocí ní střed lahve. Můžeme chvíli počkat, až barva zaschne. Následně uchopíme sklenici za hrdlo a nasprejujeme spodní část sklenice barvou žlutou. Jako poslední nastříháme horní část bílou barvou.
podzimní sklenice vína
Takto nastříkanou vázičku necháme patřičně zaschnout. Následně do ni můžeme umístit pár větviček s podzimními dekoracemi a dát na stůl. Je až nepředstavitelné, jak vám jedna malá vázička zútulní váš domov a naladí vás do pravé podzimní atmosféry.
Samozřejmě si váziček můžete vyrobit víc a různě experimentovat s barvami a jejich prolínáním. Děti jistě vymyslí spoustu variant. Pro zkušenější tvořivé ručičky je tu i možnost šablony. Šablonu si vystřihnete s papíru a přiložíte na sklenici. Po nastříkání sprejem, vám na láhvi vznikne obrazec.