Menu Zavřeno

Instalatérské řemeslo je náročné, ale uživí vás

Instalatér je v současné době pojem. Mladší ročníky si možná ani nedokážou představit, že tomu bylo někdy jinak, a že byli tito lidé spíše terčem posměchu či urážek. Instalatéři se za socialismu sice uživili, ale tehdy kvetly melouchy a tato činnost byla skrytě podporována i minulým režimem. Prakticky neexistovala žádná konkurence a vzhledem k tomu, že morální kvality tehdejších instalatérů byly všelijaké, řemeslo se rozvíjelo pomalým tempem, či spíše stagnovalo. Významným předělem byla sametová revoluce a zároveň rozvoj techniky, která dnes poskytuje mnohem širší možnosti, zvláště v tomto oboru. Instalatér, to je totiž odborník v oblasti rozvodů vody, odpadů, kanalizací, topných systémů a zařízení na spalování zemního plynu. Když se nad tím zamyslíte více do hloubky, uvědomíte si, jak náročná profese to dnes je, a kolik znalostí a praktických dovedností tito lidé musí zvládnout.

havarijní služba instalatérů

Instalatér se dnes uživí i přesto, že konkurence je velká, podobně jako je tomu u elektrikářů či stěhovacích firem. Zároveň je obsáhlá i poptávka ze strany zákazníků, a to proto, že amatérský přístup se u složitějších zařízení a systémů nevyplácí nebo jej není možné vůbec obsáhnout v plném rozsahu tak, jak to dovedou pouze profesionálové.

instalatérské nářadí

Dalším významným segmentem profese instalatéra je havarijní služba Kanalizace instalatéři. Je nepředstavitelné, že by něco takového neexistovalo, neboť k haváriím vody, topení a plynu dochází denně nejen v domácnostech, ale i ve firmách, obchodních centrech, administrativních budovách, na sportovištích, v lékařských zařízeních, zkrátka prakticky všude, kde žijí lidé. Havarijní služba je činnost náročná nejen po profesní stránce, ale i po té časové. Je to podobné, jako výjezdy hasičů a záchranné služby, která také zasahuje třeba o půlnoci v neděli, je-li to nutné. Až budete někdy v kontaktu se spolehlivým, slušným, poctivým a pracovitým instalatérem, měli byste pomyslně smeknout a vážit si toho, že se takoví lidé v naší společnosti vyskytují.