Menu Zavřeno

Stará kuchyňská kredenc pro chatové oblasti, venkovská i horská sídla

Krásné výrobky, které připomínají poklidnou dobu – druhá polovina devatenáctého století se vyznačovala průmyslovým rozmachem a ve filmu „Marečku, podejte mi pero“ zaslechnete její výstižné pojmenování „století páry“. Byla to však stále doba, kde převládaly koňské povozy, a kdy se nábytek vyráběl výhradně z masivního dřeva.

horská dřevěnice

Jak šel čas, tento selský styl upadal v zapomnění a moderní nábytkářské výrobky postupně vytlačily staré kredence https://svetpokladu.cz/product-category/malovany-barveny-nabytek/kredence-a-potravinky-malovany-nabytek/, příborníky, skříně a vitríny, truhly a stoly, ale naštěstí se jich mnoho podařilo zachovat, zejména na chatách a chalupách nebo mezi sběrateli starožitností.

Dnes je o tyto výrobky, které pamatují obě světové války, obrovský zájem, stejně tak i o jejich repliky. Jsou nostalgickým ohlédnutím za časy klidnějšími a přívětivějšími, podobně jako je tomu u příznivců retro stylu.

venkovské domy

Není to žádná skládačka – poptáváte-li repliku nábytku z přelomu dvou uplynulých století, počítejte s tím, že jde o čistě ruční truhlářskou práci, která vyzdvihuje slávu českých řemesel, známých v mnoha zemích světa. Nábytek je sestaven a zkompletován jako celek, takže odpadá jeho sestavování, což je typické pro většinu moderních výrobků nábytkářského průmyslu.

Kam se hodí malovaná kredenc

Horské dřevěnice – do horského terénu patří roubené chalupy, anebo objekty, kde se zdivo snoubí s dřevem, a vytváří harmonický celek. Interiér dřevěnic může být vybaven nábytkem, který do těchto oblastí odjakživa patří, tedy vedle kachlových kamen nebo pece právě stůl, židle, komody, truhlice, skříně a příborníky z masivního dřeva ve venkovském stylu.

Vintage styl – stylový nábytek z doby před více než sto lety můžete využít kdekoli, kde propagujete vintage styl nebo selský rustikál, tedy např. v rekonstruovaných selských staveních, starých mlýnech a všech kamenných domech ve venkovských oblastech.