Menu Zavřeno

Počítač je kamarád

Počítač je i v pokladně marketu, kde tito lidé platí, na poště, odkud posílají třeba složenkou peníze, a ještě kdekoli jinde. Prostě jsou všude a bez nich to zkrátka nejde. Tedy, ono by to šlo, ale pomaleji a složitěji.

PC neboli Personal Computer, tedy osobní počítač máte jistě doma i vy. A zcela určitě jej používáte na vše, co vám může pomoci. Nebo třeba jen ke hraní her. Každý jinak. Ale co když k němu jednou přijdete, zmáčknete knoflík a marně čekáte na nějakou reakci? Monitor je zatvrzele černý a nemíní to nijak měnit. Co s tím?

Vnitřek počítače

Chrabrý jedinec se naštve a vytáhne kladivo. Moudrý jedinec stroj popadne a zanese do servisu. Protože mu to pálí.

Servis počítačů Plzeňtakového člověka uvítá a ihned začne závadu na jeho stroji řešit. Tedy, ne že by jej začal hned rozebírat a součástky házel zákazníkovi do tašky. Nejprve se musí odhalit co za tou závadou stojí a pak se začne pracovat na odstranění.

Ono také hodně záleží na tom, jak jste sem stroj dopravili. Pokud jste jej dali do kufru auta a projeli se po „kočičích hlavách“, tak je jasné, že se problém trochu zvětšil. Podezřelé chrastění v „krabici“ to jen potvrzuje. Proto je lépe vždy přístroj zabalit. Ne, nemusíte se pídit po krabicích a zabít tím půl dne. Naprosto postačí jej zabalit do deky a udělat z ní více vrstev. Jde totiž jen o to, zmírnit dopad nárazů při přepravě. Deka v mnoha vrstvách je dokáže bezpečně eliminovat úplně. Je dobré přivézt i vlastní periferie, tedy klávesnici a myš. Ne že by to v opravně neměli, ale nikdy nevíte, zda není právě některá periferie na vině, že počítač odmítá poslušnost.

Procesor, srdce počítače

Závada může být, a pravděpodobně i bude, někde zcela jinde, ale přesto je dobré to vyloučit.

Stejně se pak chovejte k počítači při přepravě zpět domů, když vám jej v servisu předají opravený. Ušetříte si tím případné další výdaje a nervy.