Menu Zavřeno

V klíčící biomisce vám vzejde i více druhů semínek současně

Nakličování semen luštěnin, obilovin a zeleniny se stalo velkým hitem, který podpořil nárůst počtu prodejen zdravé výživy a hlavně zájem veřejnosti o zásadní změnu životního stylu. V současné době máme zkrátka mnohem větší starost o vlastní zdraví, resp. o prevenci před vznikem onemocnění a o skutečnou výživu organismu, nikoli o pouhé náhražky ve formě pochutin, průmyslově vyráběných polotovarů a látek, na kterých vzniká závislost, např. na kofeinu či alkoholu.

naklíčené rostlinky

Jak si usnadnit práci

Klíčící biomiska – klíčit můžete semínka rostlin na talířku, na keramické či porcelánové misce, dokonce i v PET lahvi, ale chcete-li si usnadnit práci, můžete využít speciálních nádob, vytvořených za tímto účelem. Klíčící biomiska Naklíčeno je vyrobena z certifikovaného a bezpečného potravinářského plastu, tvoří ji tři patra pro umístění semínek plus čtvrté spodní patro, které slouží pro odkapávání přebytečné vody při proplachování. Dna misek jsou vroubkovaná, tam se udržuje jen potřebná vlhkost, semena nejsou ponořena ve vodě a nepodléhají tolik hnilobě a plesnivění. Přesto se však musí pravidelně, alespoň dvakrát za den propláchnout studenou vodou, aby se zárodky plísní odplavily. Proplachování je ovšem velmi jednoduché, voda odtéká malými ventilky, není nutné semena z nádob vyjímat a pracně je oplachovat v cedníku.

fazolky mungo

Ozdoba kuchyňské linky či dětského pokoje – klíčení semínek se stalo atraktivní zábavou zvláště v posledních deseti letech, kdy se na trhu začaly objevovat právě tyto výrobky, s nimiž je celý proces zajímavou podívanou a tvořivou hrou. Velkému zájmu se těší speciální misky či sklenice v rodinách s malými dětmi, které lze tímto způsobem nejen vhodně zabavit, ale zároveň vést k zodpovědnosti za růst mladých výhonků a samozřejmě ke vztahu k přírodě a k životu obecně. Říká se, že „kdo si hraje, ten málokdy zlobí“, a miska na klíčení z akrylového skla nebo sklenice v šikmém stojanu s nerezovým víčkem jsou v tomto směru ideální tvůrčí nástroj. V pokoji či na kuchyňské lince pak budou zelené klíčící rostlinky ozdobou, podobně jako je tomu u rostlin v květináčích.