Menu Zavřeno

Stavíme si web

Nebudu zde tvrdit nesmysly které se píší jinde, že to nejde vůbec. Tedy že by si člověk nemohl postavit web, aniž by měl jakékoli znalosti. To je samozřejmě nesmysl. Jde to stejně jako když si někdo postaví chalupu. Také se učí to, co je potřeba postupně, a nakonec se mu to povede. To, že mu pak neudělají kolaudaci, nebo že mu barák spadne na šišku necháme stranou.

Web se bez znalostí postavit dá, ale také vám může časem žbuchnout. I když trochu jinak než chalupa.

psaní webu

Pokud dělá web amatér, používá šablony. Ano ty si pak může v HTML upravit, pokud to umí a pokud je šablona volným zdrojem. Že nevíte, o čem je řeč, Dobrá, zkusím to jinak. Pokud si chce člověk postavit web sám, je nucen použít šablonu, které se musí držet. Jde sice pár věcí změnit, ale základ zůstává, a tak nemůže mít jako chce barvu tam kde ji chce. Prostě a jednoduše, web bude, ale ne úplně přesně podle představ svého autora. Šablonu již někdo vytvořil a je tudíž jeho duševním majetkem. Nelze si ji tedy libovolně měnit, je to bráno stejně jako byste ukradli film, nebo CD s hudbou. Také je třeba myslet na to, že pokud chceme vysokou návštěvnost, musí být stránky vidět, je třeba tedy ovládat minimálně základy pro vyhledávače. Tedy SEO. A to ještě není všechno.

psaní webu

Tvorba webových stránek Brno je také něco jako stavitel domu, ale zde se staví weby. Jsou zde lidé, kteří mají potřebné znalosti programování, umí to právě s HTML a kaskádami, což je další stavební kámen webu. To, že mají odborníky na SEO a pozdější neustálou kontrolu a údržbu stránek snad ani nemusím psát, to je přece samozřejmé. SEO je právě o tom, aby byl web vidět, protože když vidět není, je zbytečný. Není li ovšem určen jen pár přátelům.

Pokud tedy máte zájem o vlastní stránky, radím vám, nezkoušejte to a neutrácejte svůj čas zbytečně. Obraťte se raději na odborníky, o kterých zde píši.