Menu Zavřeno

Co to je mobilheim?

Pokud vám dosluhuje vaše stará, již se rozpadající zahradní chatka, můžete ji poměrně levně vyměnit za mobilní domek. Získáte nejen pohodlné bydlení ale také potřebné zázemí. Na internetu se občas objeví domky, které prodávající nabízejí za cenu začínající někde na 50 tisících korunách. Jsou to však domky, mnohokrát používané, ve kterých se zpravidla vystřídala spousta majitelů. Jsou neprověřené, bez záruky toho, že v nich funguje vše tak jak má.

Moderní bydlení v mobilheimu

Od solidních prodejců můžete pořídit domek, který je zkontrolován i opraven za cenu o něco vyšší. Jistota, že kupujete něco, co se vám po půlroce nerozpadne, však za tento příplatek stojí. Zahradní domek se používá většinou sezonně. Tomu odpovídá i konstrukce těch nejlevnějších domků. V zimě sice i v nich přežijete, ale za cenu neustálého vytápění. Pro skutečné, celoroční užívání si pořiďte mobilheim, takzvaný celoroční. Ten již má poměrně kvalitní tepelnou izolaci, dobré vytápění, je zajištěn ohřev teplé vody.

Takový mobilní domek můžete s úspěchem využívat pro celoroční rekreaci jak u vody, tak na horách. Domky jsou většinou koncipovány pro užívání 4 – 6 osob. Uspokojí proto nároky i poměrně velké rodiny. Kdyby se někomu nedostávalo spaní v ložnicích na posteli, může složit hlavu v obývací místnosti na pohodlné sedačce.

Domek zajišťuje vše. Spaní, hygienu (ve všech bývá koupelna s umyvadlem, sprchovacím koutem a splachovacím WC), i stravování. Na čem si zakládají všechny mobilní domky, je velká a dobře vybavená kuchyně. Není problém v ní uvařit i slavnostní menu pro rodinné oslavy.

Integrovaná kuchyně

Mobilní domky v poslední době nahrazují rekreační chatky v různých autokempech a rekreačních střediscích. Právě díky poskytovanému komfortu jsou velice populární. V neposlední řadě, lze mobilheimu využívat i jako plnohodnotné bydlení. Zvláště nově stavěné domky, si v ničem nezadají s moderními, klasickými domy, které se staví jeden za druhým.